22 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ СКОРБОТИ І ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ

Відбулося в країні мовчання,
Навіть вітер затих на хвилину.
Чути лиш тихе зітхання,
У думці:" Герої не гинуть!"

Задля всенародного вшанування пам’яті українців, загиблих під час Другої світової війни, їх подвигу та жертовності, щорічно 22 червня в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Трагедія Другої світової війни, розв’язаної гітлерівським та сталінським режимами, опалила українців ще у вересні 1939-го, але з 22 червня 1941 року Україні судилося надовго стати великим полем бою, землею, що фактично спливала людською кров’ю.

Піднявшись проти ворога, наші земляки мужньо боролися на фронтах та у підпіллі. Невід’ємною складовою цієї справедливої боротьби був український визвольний рух, учасники якого самовіддано боронили рідну землю від нацистської навали, реалізовуючи споконвічне прагнення до державної незалежності.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!

111111