ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

З 2008 року, враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та громадськості, указом президента України Віктора Ющенка № 668/2008 від 25 липня 2008 року День хрещення Київської Русі був оголошений державним святом України. Відзначається це свято 28 липня – у день пам’яті князя Володимира – хрестителя Київської Русі. Н

а думку істориків, Хрещення Русі було обумовлено низкою причин. По-перше, об'єднання земель вимагало відмови від племінних богів і введення монотеїстичної релігії за принципом «одна держава, один князь, один Бог». По-друге, весь європейський світ до того часу прийняв християнство. І, по-третє, залучення до християнської культури давало країні сильний стимул до розвитку.

Першим прийняв православ'я Київ, а за ним і інші міста. Однак Хрещення Русі в дійсності затягнулося на кілька століть. Цивілізаційні наслідки цієї події справили величезний вплив на всю подальшу історію України. Адже утвердження християнства стало фундаментальною основою, довкола якої сформувалася наша духовність, виховувалися десятки поколінь, які гідно несли і несуть традиції народу, серед яких любов до Бога та повага до ближнього.

У цей святковий день бажаємо всім щедрої Божої благодаті, духовної наснаги, міцного здоров’я, щастя, миру та Господнього Благословення!

111111