ХІ обласна науково-практична конференція «Місія сучасної жінки: виклики часу»

1 грудня 2016 року на базі підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій області відбулася науково-практична конференція «Місія сучасної жінки: виклики часу». Метою обласної конференції було обговорення актуальних питань та нових викликів у сфері гендерної політики в контексті європейської інтеграції та міжнародних зобов’язань України.

Учасниками ХІ обласної науково-практичної конференції стали й представники коледжу: завідувач відділення економіки, логістики та інформаційних систем Романенко Т.В., методист коледжу Лавська Н.В., студентки спеціальності «Бухгалтерський облік» Повисша К. та Кротенко В.

Пленарне засідання розпочала модератор заходу – Дорожкіна І.В., голова Громадської організації «Спілка жінок Чернігівщини», президент Громадської організації «Ліга ділових і професійних жінок України», яку за вагомий вклад у розвиток гендерної політики відзначили подякою та нагородили медаллю.

З вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови, керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Романова Н.А. та перший проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Чернігівського національного педагогічного університету ім.Т.Г. Шевченка.

Директор Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА Лемеш Н.П. у своїй доповіді оголосила про продовження акції «16 днів проти насильства», яка розпочалася 25.11.2016 р., крім того, виділила зростання кількості жінок на керівних посадах Чернігівщини.

Голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Москаленко І.І. повідомив про випадки порушення прав жінок на виробництві, статистику нещасних випадків, наполіг на необхідності удосконалення охорони праці та адекватного підвищення заробітної плати.

Цікавий фрагмент із відеофільму-репортажу «Декларація про мир» продемонструвала голова Спілки жінок України Герасименко Л.В. Фільм містив інформацію про з'їзд представників усіх релігійних общин різних країн світу в місті Сеул (Південна Корея) «Всесвітній Альянс Релігій 2016».

Цікавими доповідями порадували присутніх доцент кафедри археології, етнології та краєзнавчо-туристичної роботи Чернігівського педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка Юда Л.А.; заступник директора Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА Тимощенко К.М.; виконавчий директор Громадської організації «Ліга ділових та професійних жінок України» Заїка Ю.А.; заступник начальника Головного управління статистики у Чернігівської області Дусь Т.В.; перший віце-президент Ліги ділових і професійних жінок України, директор ВАТ «Чернігівпобутрадіотехніка» Пекуровська О.М.

До сліз розчулив усіх присутніх виступ члена громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Бушніної Н.М., матері, яка втратила сина в зоні проведення антитерористичної операції. Ця жінка розповіла про допомогу організації тим матерям, що втратили синів і чоловіків у зоні АТО, піклування про поранених бійців, проведення патріотичних бесід із молоддю Чернігівщини.

Подальша робота науково-практичної конференції продовжилася в трьох секціях. Перша секція містила досягнення і проблеми сучасної гендерної політики в Україні та в області. В другій розглядалися питання інтеграції гендерного підходу в навчально-виховний процес. «Гендер у дзеркалі історії» цікавив учасників третьої секції.

Усі присутні були дуже активними в процесі обговорення питань секцій, ділилися власними здобутками та переймали практичний досвід інших учасників. Закінчилася ХІ обласна науково-практична конференція «Місія сучасної жінки: виклики часу» підведенням підсумків, словами вдячності організаторам конференції та запрошенням завідувача кафедри психології Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя О.П. Щотки відвідати у 2018 році Міжнародну конференцію «Гендерність світу», що буде проводитися на базі її навчального закладу.

Наталія Лавська, методист коледжу

111111