НЕДИСТАНЦІЙНА ПРОФОРІЄНТАЦІЯ

Професійна орієнтація – це заходи, спрямовані на ознайомлення людини з її здібностями й можливостями для того, щоб запропонувати їй вибрати одну з найбільш підходящих для неї професій з урахуванням потреб виробництва. Вибір професії – точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів.

Згідно з планом проведення профорієнтаційної роботи представники коледжу Кириченко Олександр та Дейнека Станіслав вирушили до учнів випускних класів загальноосвітніх шкіл Ніжинського району.

Зустрічі із учнями були заплановані на два дні, а саме північ нічний регіон району на 13 березня а південний та 14 березня. Маршрут був незмінний який розроблений (накатаний) вже декілька років.

Сучасній молодій людині досить складно здійснити вибір професії з урахуванням покликання, нахилів, здібностей через те, що варіантів вибору кар'єри у сучасному суспільстві досить багато, а молоді люди ще не достатньо орієнтуються в особливостях різних професій.

Викладачі Ніжинського агротехнічного коледжу протягом березня відвідували загальноосвітні школи і гімназії, професійно-технічні училища області, проводили зустрічі з учнями випускних класів Ніжинського і Носівського, Ічнянського і Бобровицького, Варвинського і Прилуцького, Борзнянського і Бахмацького, Куликівського, Сосницького і Срібнянського районів.

Випускників знайомили з особливостями вступу до коледжу у 2017 році. Майбутнім абітурієнтам було надано детальну інформацію про спеціальності, які можна отримати у навчальному закладі, про перспективи навчання, можливість реалізації ступеневої системи освіти та можливості міжнародного стажування студентів.

Приємно вразило, що школярі та учителі багатьох шкіл області добре знають наш навчальний заклад, оскільки деякі їх випускники були або на даний час є студентами коледжу. До викладачів коледжу було багато запитань, тому що учнів цікавило все: починаючи від інформації про навчальну, культурно-масову роботу, спортивне життя студентів, до вартості за навчання, можливості й умов проживання у студентському гуртожитку. Випускники намагались більше дізнатись про майбутні професії, за якими вони будуть мати можливість працевлаштуватися після отримання диплома молодшого спеціаліста та переваги на ринку праці.

Школярі отримали буклети з відомостями про підготовку фахівців у коледжі, усіх учнів 9-11 класів було запрошено відвідати Ніжинський агротехнічний коледж, зокрема взяти участь у Дні відкритих дверей, що відбувся 18 березня 2017 року.

111111