ПЕРЕМОГА ДІДА, ПРАДІДА – МОЯ ПЕРЕМОГА!

«Перемога діда, прадіда – моя перемога!» – саме під таким гаслом 12 травня в Ніжинському агротехнічному коледжі пройшла міжвузівська студентська науково-практична конференція, учасниками якої стали студенти нашого навчального закладу, Ніжинського агротехнічного інституту та Ніжинського медичного коледжу.

З вітальним словом до молодих науковців звернулася директор коледжу Олена Литовченко, яка привітала учасників конференції й подякувала за те, що підростаюче покоління в особі присутніх цікавиться та вивчає історію не тільки своєї країни, а й створює родинне дерево, досліджуючи та продовжуючи книгу свого роду, береже пам’ять про своїх дідів і прадідів, які боролися за мир і світле майбутнє наступних поколінь, побажала учасникам плідної роботи.

Тематикою конференції стали дослідження студентів власних родинних історій, пов’язаних з Другою світовою війною. Кожен учасник представив невелику презентацію про свого прадіда чи прабабусю – учасників радянсько-німецької війни. Розповіді про своїх рідних підтверджувалися фотокопіями документів, нагород, фотокарток, розшуканих у сімейних архівах або, навіть, в інтернеті.

Організатори науково-практичної конференції, викладачі історії Наталія Шевченко та Володимир Шевченко відчули справжній дослідницький інтерес у студентів до минулого через ті родинні історії, якими вони охоче ділилися, тому що кожного з присутніх переповнювало почуття гордості за своїх предків. Адже добре відомі нам слова Олександра Довженка: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців».

Володимир Шевченко,
голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін

111111