ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Відповідно до наказу МВС України 2017 рік оголошений в нашій державі роком протидії торгівлі людьми.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Часто молодь шукає кращий заробіток, як їм здається, в інших країнах, намагаються працевлаштуватися в неофіційні структури, до сумнівних роботодавців, дівчата мріють вийти заміж за заможних іноземців… І не усвідомлюючи наслідків, ненароком потрапляють у рабську пастку.

Тому, для обговорення непростого, але актуального питання, разом із студентами-практикантами НДУ імені Миколи Гоголя в коледжі для студентів випускних груп ОН151, АН141, КН141 та МС161ск було проведено виховний захід на тему «Протидія торгівлі людьми». Перегляд відеофільму, який доповнювався просвітницькою презентацією, викликав неабияку зацікавленість у студентів. Також практиканти провели серед студентів анкетування. В анкеті були представлені питання щодо обізнаності молоді в причинах та наслідках від торгівлі людьми.

На сьогодні наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми, але ми самі повинні бути уважними й обережними.

Отримати безкоштовну консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна за телефоном Національної гарячої лінії за номером 527, з мобільного телефону – 0 800 505 501, www.migrantinfo.o

Ніжинський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (контактний телефон 2-53-66)

Служба у справах дітей та молоді Ніжинської районної державної адміністрації (контактний телефон 2-53-80)

Ірина Савченко, практичний психолог коледжу

111111