ВІДВЕРТА РОЗМОВА

Актуальною проблемою, що постала перед системою освіти, є здійснення статевого виховання молоді. Необхідність статевої просвіти молодого покоління практично не викликає сумнівів ані в батьківської, ані в педагогічної громадськості. Відповідно до Національної програми планування сім’ї, прийнятої Кабінетом Міністрів України, та Національної програми «Діти України» особлива увага приділяється питанням гігієнічного виховання та підготовки молоді до створення майбутньої сім’ї, народженню здорової дитини.

Серед сучасних педагогічних проблем однією з суспільно важливих є зниження неповнолітніми віку початку статевого життя, що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед «школярок» матерів-одиначок.

Раннє статеве життя без глибокої, перевіреної часом дружби, без духовної близькості принесе тільки розчарування. На загальну думку найвідоміших спеціалістів у галузі фізіології, гігієни, акушерства та гінекології, психіатрії, ендокринології, статева стриманість до завершення дозрівання та періоду шлюбних стосунків ще нікому не шкодила. Понад те, може виявитися корисною, оскільки акумулює енергію та зберігає життєві сили, необхідні для духовного розвитку особистості.

01 березня в коледжі було проведено відкритий виховний захід на тему статевого виховання серед студентської молоді «Відверта розмова», у якому брали участь студенти спеціальності «Бухгалтерський облік» (групи ОН161, ОН151, ОН141) та спеціальності «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж» (група КН131).

З цікавою лекцією перед присутніми студентами та викладачами виступила запрошена на захід Вікторія Хуторна, лікар-гінеколог з великим досвідом, яка приводила багато цікавих фактів із життя не тільки жінок, дівчат, але і сімейних пар, які звертаються за допомогою щодо вирішення питань інтимного характеру. Зупинилася на питаннях небажаної вагітності та її штучного переривання (аборту), а також – на негативних наслідках після цього. Студенти отримали необхідну інформацію з вищезазначених питань та багато життєвоважливих й корисних для молодого покоління порад, за що відверто дякували лікарю.

Далі був проведений невеликий тренінг стосовно батьківства. Студенти утворили 4 команди, перед кожною з яких стояла непроста задача сформувати своє «Дерево усвідомленого батьківства», Після цього представник кожної з команд мав змогу прокоментувати своє «дерево».

Сподіваємося, що почуте й побачене студентами під час виховного заходу, крім необхідних знань залишив у серці кожного учасника ще й неабиякі емоції.

Дякуємо всім, хто долучився до організації та участі в заході, особливу вдячність висловлюємо членам студентської ради коледжу.

Ірина Савченко,
викладач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін

На подвір’ї весна, а всім відомо, що весна пора закоханості. Починає пробуджуватись вся природа. Кожен в очікуванні чогось нового, чистого, світлого…

111111