ВИШИВАНКА – СИМВОЛ ДУШІ УКРАЇНСЬКОЇ

Вже традиційно, у третій четвер травня (в цьому році цей день припав на 18 травня), ми усім колективом долучилися до відзначення всеукраїнського свята – Дня вишиванки, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Адже здавна в Україні ставлення до одягу було дбайливим і шанобливим. Матері, вишиваючи одяг своїм дітям, вкладали всю свою ніжність і молитву до Бога про збереження дорогих чад. Українська вишиванка служила як прикрасою так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити з яких країв родом власник вишиванки.

Вишиванка – національна святиня, бо символізує собою і несе духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь – зв’язок, що не переривається віками. Вона – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності.

Студенти і викладачі стали організаторами та активними учасниками флешмобу «Вишиванка – символ душі української», який пройшов на території студентського гуртожитку. Після цього дружньо приєдналися до загальноміського «Мегамаршу у вишиванках», шлях якого пролягав від Покровської церкви (по вулиці Гоголівській) до площі І.Франка, де разом із ніжинцями й гостями міста утворили живі величезні кольорові вишивані український та кримсько-татарський герби, і головне – заспівали Гімн України.

Наша сила – у нашій рідній землі, у наших традиціях, єдності та духовності.

Слава Україні!

111111