Всесвітній день боротьби з туберкульозом «Подолаємо туберкульоз разом»

Майже чверть мільйона українців наразі хворіють на туберкульоз. При цьому своєчасний доступ до діагностики та лікування залишається проблемою.

Окрім питання доступу до лікування та діагностики, поміж інших проблем також відсутність обізнаності про туберкульоз серед населення України. Брак інформації про поширеність цієї хвороби, цільові групи населення та належні методи діагностики разом із неефективними підходами до лікування сприяють передачі хвороби, втраченим можливостям для профілактики, ранньої діагностики та медичного втручання, а також погіршенню стану здоров'я в інфікованих людей.

24 березня за рішенням ВООЗ у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Дату було вибрано не випадково, адже саме цього дня 135 років тому німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. Цьогорічним гаслом Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом є заклик «Подолаємо туберкульоз разом».

У рамках Дня боротьби з туберкульозом у Ніжинському агротехнічному коледжі відбулася зустріч студентів з представником Ніжинського протитуберкульозного диспансеру, метою якої було поширення інформації про цю хворобу, її виявлення, симптоми та наслідки. Зустріч виявилась корисною та продуктивною.

111111