Забезпечення пожежної безпеки в області під час весняно-літнього пожежонебезпечого періоду

У зв’язку з ранньою весною і значним потеплінням, земля та рослинність, яка залишилась на відкритих територіях з минулого року, швидко звільнилась від вологи. За таких умов вже з перших чисел березня до оперативно-диспетчерської служби Управління ДСНС в області почали надходити численні повідомлення про виникнення пожеж у природних екологічних системах та приватному житловому секторі громадян. Головна причина цих загорянь - так званий "людський фактор", зокрема, спалювання громадянами залишків сухої рослинності й сміття на своїх присадибних ділянках, а також необережність у поводженні з вогнем під час перебування в природних екосистемах. Кинуті непогашені недопалки або сірники в суху рослинність сприяють її миттєвому займанню та швидкому розповсюдженню вогню на значні площі, як відкритих територій, так і населених пунктів, лісів, торфовищ. Дим і вогонь від таких загорянь завдають значну шкоду навколишньому середовищу та негативно впливають на стан здоров’я людей. Це вимагає від людей бути вкрай обережними у поводженні з вогнем. Як результат, з початку березня-квітня на території області зареєстровано більше 150 загорянь сухої рослинності на загальній площі близько 600 га. Внаслідок цих загорянь виникло 10 пожеж у приватному житловому секторі громадян. Вогнем знищено 1 житловий будинок та 6 господарчих будівель, ще 5 господарчих будівель та 2 нежитлові будівлі пошкоджено. Лише завдяки оперативному втручанню підрозділів оперативно-рятувальної служби не допущено розповсюдження вогню на торфовища, лісові масиви, паркові зони, об'єкти життєзабезпечення. Крім того, було акцентовано увагу батьків на недопущення залишення дітей без відповідного нагляду та проведення з ними профілактичних бесід з питань безпеки життєдіяльності.

В свою чергу Державна екологічна інспекціяв області наголошує про шкоду, що завдається навколишньому середовищу та здоров’ю людей від випалювання сухої рослинності. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачені штрафні санкції.

Відділ з питань НС та ЦЗН закликає населення дотримуватися вимог пожежної та екологічної безпеки, аби не стати винуватцями пожеж, уникнути зайвих матеріальних втрат та не спричинити загрозу власному життю, безпеці оточуючих людей та екології.

А щоб ці випадки обходили ваш будинок осторонь, намагайтеся прислухатися до наших нескладних порад і дотримуйтеся правил пожежної безпеки в побуті. Так надійніше!

Ніжинський МРВ ДСНС України у Чернігівській області

111111